Szeretettel várom a kistestű kutyusokat a Yorki - Hotel kutyapanzióban, öt percre az Örs vezér tértől. +36 70 263 65 65


A kutyusok hogyléte felől érdeklődni, illetve időpontot foglalni minden nap 12-16 óráig lehet. Kérek mindenkit, hogy ezt az időkorlátot szigorúan tartsa be!
Halsztást nem tűrő esetekben SMS-ben tudunk kommunikálni.

Nagyon fontos! A panzióban nincs csengő (a kutyusok nyugalma érdekében). Ne felejtsétek otthon mobiltelefonotokat!

Esőben, hóban, sárban!

Amennyiben autóval érkeztek, kérlek benneteket kézben
hozzátok be kutyusotokat! Ez nagyon nagy segítség számomra!
Köszönöm



Mennyivel előbb kell bejelentkezni?

Ha megvan az időpont, amikor a panzióra szükség van, érdemes már akkor bejelentkezni. Előre nem látható, sürgős szükség esetén azonnal is tudom fogadni a kiskutyát. Egy férőhelyet mindig fenntartok erre az esetre.

Miért jó, ha hazamenetel előtt egy- két órával jelzem érkezésem a panziónak?

Nagy segítségemre van, ha jelzést kapok mielőtt a gazdi megérkezne, mert így könnyebben tudom koordinálni a saját időmet. Hálás köszönetem, ha ezzel segítségemre vagytok.

Mit kell hoznom a kiskutyámmal?

Oltási könyvet (érvényes veszettség elleni oltásnak kell szerepelnie benne). Az időjárás függvényében kabátot, pulóvert. Ha nem ágyban alvós, akkor a fekhelyét is lehet hozni. Nagyon fontos! Fonott vesszőkosarakat ne hozzatok, mert mindig van olyan kutyus aki szívesen rágcsálja, apró darabokra szedi (legfőképpen éjszaka). Akinek ilyen kosara van, elég ha csak a párnát hozza belőle. Az etető, itató tálkáikhoz nem kötődnek, azokat köszönjük nem kérjük. Nyakörvek, pórázok, hámok szintén nem kellenek.

Miért nem éjszakánként kell fizetni?

A Yorki Hotel nem korlátozza az érkezés és távozás idejét. A szállodákba 14 óra után lehet érkezni, a távozás napján pedig 10 óráig el kell hagyni. Nálunk ilyen megkötés nincs! Sőt, a vidékről érkező gazdik számára gyakorlatilag non-stop rendelkezésre állunk. (előzetes megbeszélés alapján). A nyitvatartási időtől eltérő érkezés illetve távozás esetén ill. a kiemelt ünnepnapokon sem számítunk fel extra napidíjat. Minden megkezdett nap 2014. december 1-ig 3000 Ft.

Hogyan lehet panziót látogatni?

A panzió meglátogatására egy napközis nap keretében van lehetőség. Mivel a kutyusok az otthonunkban élnek velünk, nem tudom a gazdikat egy kennelsoron, vagy hasonlón végigvezetni. A látogatásnak csak úgy van értelme, hogy a kutyus itt marad néhány órát, be tudom mutatni a többi kiskutyának és hazamenetelkor el tudom mesélni hogy hogy érezte magát, mit tapasztaltam. A gazdi pedig látja milyen körülmények között fog élni a "gyerek".

Mit kapnak enni?

A nálam vendégeskedő kutyusok Royal Canin mini adult, Royal Canin sensitív mini tápot kapnak. A kölykök ill. a növendékek Royal Canin junior mini tápot kapnak. Ha 8 hétnél fiatalabb alom érkezik, ők Royal Canin starter tápot kapnak (4-8 hetes koruk között). A panzióban prémium minőségű konzervek is vannak, de ezeket csak külön kérésre etetjük. Lehet saját eledelt is hozni. Ha nem akar enni: általában az ivaros kanok sajátsága, hogy a falka "nő tagjaitól" olyan pszichés izgalmi állapotba kerülnek, hogy az étkezés nem igazán érdekli őket. ennek a helyzetnek a megoldása nem egyszerű, mert a falkától különválasztva még kevésbé foglalkoztatja őket az evés. vissza akarnak menni a többiekhez. Az ő esetükben az általuk elfogyasztott (megítélésem szerint kevés) eledel mellé Calopet pasztát adok "energia bombaként". Ezzel nagyrészt el tudom kerülni esetükben a súlyvesztést (természetesen itt nem végzetes méretű súlyvesztésről beszélünk)

Van-e etetési idő?

Mivel kistestű kutyusok gazdái az esetek többségében nem tartanak otthon etetési rendet, így a panzióban egész nap van letéve száraz eledel és friss tiszta ivóvíz.

Hol fog aludni?

A panzióban vendégeskedő kutyusok kedvük szerint bárhol aludhatnak a házban. Itt szeretném megjegyezni, hogy házon kívül, kertben, kifutóban egyikük sem töltheti az éjszakát!! Tehát, az otthon kizárólag kertben élő kutyusokra is ez a szabály vonatkozik. A hálószoba ajtaja nyitva van, így aki ott szeretne éjszakázni annak semmi akadálya.

Ha úgy adódik elkülönítésre van-e mód?

Amennyiben olyan esemény történik, hogy a kutyus elkülönítésére van szükség (tüzelni kezd, nem jön ki a többi kutyával, retteg) meg tudjuk oldani. A panzióban egy karantén szoba van. A fotói megtekinthetők a galériában.

Megfürdetitek-e ha kérem?

A gazdi kérésére, a hazamenetel napján megfürdetjük a kutyust. Így tisztán, illatosan mehet haza. Nagyon fontos! Amelyik kutyus csomós bundával érkezik, annak kibontása a kozmetikus feladata, és ez már nem fér bele az egyszerű tisztasági fürdetés kategóriájába A fürdetés díja: yorki méretű kutyusok esetében 1000 Ft, bichon és westie méretű kutyusok esetén: 1500 Ft.

.

Fogok-e hiányozni a kiskutyámnak?

A kutyusok az átadás perceiben izgatottak, esetleg kicsit tanácstalanok, zavarodottak lehetnek. A gazdi távozása után azonban bemutatásra kerülnek a kis falkatagok. Kutyának kutya a barátja. . . kialakul az érdeklődés. . . kíváncsiság és egy új kellemes világ nyílik meg számára. Ennek az állapotnak az elérésére kinek több, kinek kevesebb időre van szüksége. Ilyenkor már az adott helyzethez adaptálódnak, mivel a kutyák a jelenben élnek. Amikor a gazdi megérkezik, úgy örül neki, mintha csak a munkából érkezne meg.

Megismer-e amikor érte jövök?

Igen, a kutya megismeri a gazdáját! Tapasztalataim alapján elmondhatom, hogy több hónap panziózás után is úgy örül a kutyus, mintha csak a munkából tért volna haza a gazdi. A kutyák számára az idő, mint fogalom nem létezik, ezért nincs órájuk és naptárjuk sem.

Megváltozik-e a jelleme?

Panziózás után a kiskutyák gazdihoz való viszonya nem változik. A társas viselkedésük azonban pozitív változást mutathat.

Mi történik, ha beteg lesz?

A rám bízott kutyusokra jó gazda módjára vigyázok. Állatorvosi szak-asszisztensként minden apró változást, egészségügyi problémát észreveszek. Amennyiben teendőm van vele megoldom, ha nem szükséges azonnali beavatkozás, a gazdi figyelmét felhívom az esetre. Probléma esetén azonnal a Minivet állatorvosi rendelőbe megyünk. A rendelőben sebész, ortopéd sebész és belgyógyász szakorvos, ultrahang, digitális rtg, valamint korszerű diagnosztikai eszközök állnak rendelkezésre.

A rendelő a hét minden napján reggel 8- este 8-ig fogad. Ügyeleti időben a lehel úti állatkórház elérhető számunkra, illetve az Oxyvet ügyeletét tudjuk házhoz hívni.

Gyógyszer beadására van-e mód?

A panzióba csak egészséges kutyus jöhet. Fertőző beteg, ill. antibiotikumot szedő kutyust nem tudunk fogadni. Azokat a gyógyszereket, vitaminokat amiket állandóan szed a kutyus, én is beadom neki. Ugyan így a szem- és fül cseppeket, valamint a gyógytápokat is. Ezért természetesen külön díjat nem számítunk fel.

Otthon is fog jelölni?

Szeretném felhívni a gazdik figyelmét, hogy a falkában nincs szobatisztaság! A kutyák számára a vizelet és a széklet a kommunikáció szerves része. Képletesen fogalmazva az az ő facebookjuk. A kutyus minden személyes információját tartalmazza. Ebből olvasnak. A panzió bár tiszta és jó illatú, kifinomult szaglásukkal érzik, hogy nálunk már nagyon sok kutyus megfordult az évek alatt. Jellemzően, még a teljesen szobatiszta fiúk és lányok is jelölnek. Ez teljesen természetes, megpróbálni megtiltani értelmetlen és lehetetlen is. A gazdik sokéves tapasztalata alapján mondhatom, hogy otthon (mivel egyedül van, és nem kell territóriumot jelölnie), minden úgy működik ezen a téren mint azelőtt.

Tud-e segíteni a panzió a szobatisztaságra nevelésben?

Sajnos nem, mert a falkában nincs szobatisztaság.

Növendék kiskutyám nem teljesen szobatiszta még. Jelent ez problémát?

Nem, mert a falka sem szobatiszta, de javítani sem tudunk ezen a helyzeten.

Miért nincs séta az utcán?

A kiskutyák biztonsága érdekében nem megyünk utcára. A panzió kertje és kifutója megfelelően nagy, mozgásigényüket maximálisan kielégíthetik.

Miért jó, ha regisztrálok?

A regisztrált látogatóink kényelmi szolgáltatásokon felül, pl. panziólátogatás-belejentések visszakeresése mellett a játékokban való részvételtől, a hírlevelek fogadásáig több extra lehetőséget is kapnak.